25 tipov Ako udržiavať vzťah živý a vášnivý aj po rokoch

Autor: Stanislav Ličko | 6.3.2019 o 8:39 | (upravené 6.3.2019 o 14:15) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1469x

Ľudia si často mylne myslia, že vytvoriť láskyplný vzťah je niečo extrémne ťažké. Je potrebné neustále robiť romantické gestá, kupovať drahé darčeky, vymýšľať výlety a chodiť na drahé rande. Nie je to celkom tak.

Podľa mňa schopnosť vytvoriť úžasný vzťah plný lásky, intimity a vášne je skutočne jednoduché. Je to o malých každodenných, rozhodnutiach a činnostiach, ktoré majú obrovský dosah na partnerský vzťah z dlhodobého hľadiska.

Je to o každodenných návykoch a o malých rituáloch. Ak ich zavediete do praxe, váš vzťah sa čoskoro zmení.

V tomto článku odhaľujem 25 skvelých spôsobov, ako oživiť váš vzťah, aj keď máte pocit, že u vás to nebude fungovať.

1# Prechádzajte sa spolu

Ako často ste sa prechádzali, keď ste boli zamilovaní? Ako často sa prechádzate po 5 alebo 10 rokoch? Je to skvelý spôsob, ako vypadnúť zo zabehnutého stereotypu a len tak sa držať za ruky a kráčať. Nezáleží na tom, či sa vám chce alebo nechce. Aj 10-minútová prechádzka, keď sa držíte za ruky a vnímate sa navzájom, je lepšia ako nič. Odporúčam prechádzky v prírode.

2# Chcem spolupracovať pri napĺňaní tvojich potrieb

„Chcem, aby si mal/a naplnené svoje potreby…“ Toto je veľmi dôležitý princíp v každom vzťahu. Každý človek má určité potreby a vzťah je o spolupráci. Nie je to o súperení, kto bude mať vo vzťahu prevahu a väčšie právomoci. Pretože škola, rodinné prostredie a celá spoločnosť nás v dnešnej dobe učí súťaživosti. Ak chceš láskyplný vzťah, zabudni na súťaživosť a zameraj sa na princíp WIN – WIN. Napríklad: raz si spolu pozriete futbal a potom spolu pôjdete do kina na romantický film. Vykašlite sa na kompromis: jeden polčas futbalu a potom romantický film. Toto podľa mňa nebude fungovať.

3# Často vyjadrujte lásku slovne…

  • milujem ťa,
  • ľúbim ťa,
  • mám ťa rád,
  • vážim si ťa,
  • rešpektujem ťa,
  • vážim si to, čo robíš,
  • si úžasná,
  • ďakujem ti za…

Počuli sme to možno tisíckrát, ale po pravde – nikdy nás neomrzí počúvať tieto slová od milovanej osoby. Vďaka tomu sa cítime videní za to, akými sme. Je to predovšetkým pre ľudí, ktorých jazyk lásky je sluch.

4# Naučte sa vo vzťahu hospodáriť s peniazmi

Ako peniaze súvisia so vzťahom? Veľmi. Je to obrovská téma a kvôli financiám vzniká mnoho hádok. Obaja by ste sa mali vzdelávať vo finančnej gramotnosti. Vo vzťahu by si mal vziať na starosť hospodárenie s peniazmi človek, ktorému to ide lepšie a má viac finančnej gramotnosti. Samozrejme, môže sa to aj rozdeliť. U nás je to tak, že moja žena má na starosti úspory a ja zase investovanie.

5# Povedz slovo „ďakujem…“ tak často, ako len môžeš

Buďte vďačný za úplne všetko… Prosím, neberte veci ako samozrejmosť. Pretože samozrejmosť je jed dnešnej spoločnosti. Ďakujte za to, že máte teplú večeru, upratanú kuchyňu, vynesené smeti, opraté, vyžehlené, navarené či za bozk pri odchode z domu a vôbec za to, že nejaká osoba je ochotná s vami zdieľať svoj život. Keď poďakujete za veci, za ktoré sa bežne neďakuje, dávate svojej polovičke najavo, že ju vidíte a že to, čo robí, má zmysel a oceňujete to.

Chcete vo vzťahu vytvoriť viac intimity a vášnivého milovania? Ak chcete vedieť, čo ženy skutočne chcú a potrebujú od muža v 21.storočí, KLIKNITE SEM a získajte moju najnovšiu knihu Ako ju pochopiť.

6# Dlhé bozky na rozlúčku

Vždy, keď odchádzam z domu, tak svoju ženu pobozkám. Je to krásny rituál. Niekedy som v zhone, ale na toto nikdy nesmiem zabudnúť. Niekedy sa to zvrhne a začneme sa bozkávať a ja dostávam obrovskú chuť na milovanie a nechce sa mi ísť z domu. Vytvorte z tohto rituál dlhých a vášnivých bozkov na rozlúčku. Je to také jednoduché a funkčné.

>>> Pokračovanie článku a ďalších 19 bodov nájdete na tejto adrese. <<<

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Threema je anonymná, ale prokurátori sú presvedčení, že správy sú od Kočnera

Policajti neprelomili šifrovanie, Tóth im odovzdal Kočnerov mobil.

Dobré ráno

Dobré ráno: Horia pľúca našej planéty, čo sa deje v Amazónii?

Ako súvisí politika s požiarmi.


Už ste čítali?